Biuro Handlowe: +48 59 821 56 94
Pn - Pt: 7:00 - 15:00

O firmie

WIRAX – POLSKI PRODUCENT MASZYN ROLNICZYCH

 

Fabryka Maszyn Rolniczych WIRAX, jest dowodem na to, że pasja połączona z ciężką pracą jest najlepszym przepisem na sukces w biznesie. Firma został założona w 1992 roku przez Pana Wiesława Maczaczę, wybitnego fachowca w dziedzinie obróbki metalu. Pasja i zaangażowanie Właściciela sprawiła, iż przez okres 25 lat Firma mająca swe początki w domowym garażu przerodziła się w duże przedsiębiorstwo zatrudniające ok 180 pracowników oraz prowadzące produkcje w dwóch fabrykach zlokalizowanych w na terenie woj. Pomorskiego w Tuchomiu (siedziba główna) i Miastku. Fabryki posiadają pod dachem łącznie ok 14.000 m2 powierzchni produkcyjnej i najwyższej światowej klasy park maszynowy (Eagle, BLM Group, Vimercati, Gnutti).

Posiadany park maszynowy oraz zespół fachowców z długoletnim doświadczeniem w branży pozwala na realizacje kompleksowych rozwiązań w zakresie obróbki metalu na potrzeby produkcji własnej jak również na realizacje zleceń zewnętrznych w szczególności dla koncernów samochodowych.

 

Firma świadczy usługi w zakresie spawania, cięcia laserem, obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej oraz powłok ochronnych.

 

Znak Firmowy WIRAX jest już doskonale rozpoznawalny na wielu rynkach, a polskim rolnikom kojarzy się z niezawodnymi maszynami rolniczymi.

ASORTYMENT PRODUKCJI

 

Sztandarowym produktem są kosiarki rotacyjne Z-069, których Firma produkuje ponad 10 000 sztuk rocznie. Pozostały asortyment to: pługi, brony talerzowe, brony zębowe, wały strunowe, kultywatory, obsypniki, sadzarki, zgrabiarki kołowe, kopaczki jednorzędowe, rozsiewacze nawozów, wycinarki do drzewa, rębaki. Firma przede wszystkim produkuje na eksport. Głównymi rynkami zbytu są: Rosja, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Węgry.

Nasze początki uwiecznione na fotografiach

Obecnie

Działania na rzecz społeczności i udziały w targach

Nasza flota transportowa