Biuro Handlowe: +48 59 821 56 94
Pn - Pt: 7:00 - 15:00

O firmie

WIRAX – POLSKI PRODUCENT MASZYN ROLNICZYCH

 

Fabryka Maszyn Rolniczych WIRAX, jest dowodem na to, że pasja połączona z ciężką pracą jest najlepszym przepisem na sukces w biznesie. Firma został założona w 1992 roku przez Pana Wiesława Maczaczę, wybitnego fachowca w dziedzinie obróbki metalu. Pasja i zaangażowanie Właściciela sprawiła, iż przez okres 25 lat Firma mająca swe początki w domowym garażu przerodziła się w duże przedsiębiorstwo zatrudniające ok 180 pracowników oraz prowadzące produkcje w dwóch fabrykach zlokalizowanych w na terenie woj. Pomorskiego w Tuchomiu (siedziba główna) i Miastku. Znak Firmowy WIRAX jest już doskonale rozpoznawalny na wielu rynkach, a polskim rolnikom kojarzy się z niezawodnymi maszynami rolniczymi.

Fabryki posiadają pod dachem łącznie ok 14.000 m2 powierzchni produkcyjnej (Tuchomie ok 8700 m2, Miastko ok 5300 m2). Do dyspozycji pracowników Firmy jest biuro konstrukcyjne, centrum obróbcze i najwyższej światowej klasy park maszynowy (Eagle, BLM Group, Vimercati, Gnutti). Posiadany park maszynowy oraz zespół fachowców z długoletnim doświadczeniem w branży pozwala na realizacje kompleksowych rozwiązań w zakresie obróbki metalu na potrzeby produkcji własnej jak również na realizacje i zleceń zewnętrznych w szczególności dla koncernów samochodowych.

 

Dbając o najwyższą jakość produkowanych maszyn Firma cały czas inwestuje w nowe technologie pozwalające osiągnąć jak najlepsze parametry produktu finalnego. W okresie ostatnich 3 lat średnia wielkość inwestycji to ok 8 000 000 zł rocznie. W 2018 roku w Fabryce w Miastku zainstalowano nowoczesną malarnie proszkową. W grudniu 2018 r. zakupiono nową tokarkę CNC Puma oraz rozpoczęto rozbudowę hali produkcyjnej w Tuchomiu o kolejne 430 m2 pod nową zautomatyzowaną linię malarską malowania proszkowego. W styczniu 2019 rozpocznie się montaż 2 regałów automatycznego składowania na ponad 100 miejsc paletowych. Zakończenie inwestycji to maj 2019 r.

ASORTYMENT PRODUKCJI

 

Sztandarowym produktem są kosiarki rotacyjne Z-069, których Firma produkuje ponad 10 000 sztuk rocznie. Pozostały asortyment to: pługi, brony talerzowe, brony zębowe, wały strunowe, kultywatory, obsypniki, sadzarki, zgrabiarki kołowe, kopaczki jednorzędowe, rozsiewacze nawozów, wycinarki do drzewa, rębaki. Firma przede wszystkim produkuje na eksport. Głównymi rynkami zbytu są: Rosja, Ukraina, Mołdawia, Rumunia, Węgry. Rosnące zapotrzebowanie na maszyny rolnicze otworzyły nowe rynki zbytu w Ameryce Północnej w stanie Karolina Północna. Pierwsza dostawa kosiarek planowana jest na styczeń 2019 r.

 

ROZWÓJ i PERSPEKTYWY

 

Fabryki zlokalizowane są na terenach o łącznej pow. ok. 50 000 m2 (Tuchomie ok 25 000 m2, Miastko ok 25 000 m2). Istnieje zatem możliwość rozbudowy hal i znacznego zwiększenia potencjału produkcji. Firma prowadzi rozmowy w zakresie poszerzenia zakresu produkcji o podzespoły do samochodów osobowych.

 

W dalszej części dokumentu znajdą Państwo zdjęcia Fabryk w Tuchomiu oraz Miastku, jak również informacje nt. parku maszynowego Firmy.

Nasze początki uwiecznione na fotografiach

Obecnie